Agata Meissner – klawesynistka i kameralistka. Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu w klasie klawesynu prof. Floriana Birsaka (2016). Swoje umiejętności muzyczne doskonaliła także pod kierunkiem m.in. Vittorio Ghielmiego i Marcello Gattiego.
Stypendystka Stypendium Prezesa Rady Ministrów RP za osiągnięcia w nauce oraz wszechstronne zainteresowania kulturalne, laureatka i finalistka konkursów klawesynowych: Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Szkół Muzycznych klas Klawesynu we Wrocławiu, Concorso Internationale „Principe Franceso Maria Ruspoli” w Vignanello (Włochy).
Naukę gry na klawesynie rozpoczęła już w szkole średniej i po ukończeniu edukacji w Zespole Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Warszawie w klasie klawesynu dr Anny Urszuli Kucharskiej podjęła zakończone dyplomem licencjackim studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie prof. Leszka Kędrackiego. Równolegle rozwijała zainteresowania teoretyczne i humanistyczne, studiując w kolegium MISH Uniwersytetu Warszawskiego, które ukończyła ze specjalizacją muzykologia. Od 2016 roku studiuje Historyczną Praktykę Wykonawczą w klasie prof. Reinharda Goebela na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu.
Brała udział w wykonaniach wielkich utworów wokalno-instrumentalnych epoki baroku, w tym Pasji Mateuszowej i Pasji Janowej Johanna Sebastiana Bacha, dzieł oratoryjnych, m.in. Oratorium Bożonarodzeniowego Johanna Sebastiana Bacha oraz oratorium I Pellegrini al Specolo di nostro Signore Johanna Adlofa Hasse oraz dzieł operowych, takich jak L’Incoronazione di Poppea Claudio Monteverdiego, La Corona Christopha Willibalda Glucka, Dydona i Eneasz Henry’ego Purcella, pracując pod batutą Gernota Sahlera, Josepha Wallniga, Alfredo Bernardiniego, Vittoria Ghielmiego, Agaty Sapiechy.
Koncertowała w Austrii, Chorwacji, Niemczech, Polsce, Wielkiej Brytanii i Włoszech w repertuarze solowym i kameralnym. Występowała m.in. na festiwalach Innsbrucker Festwoche der Alte Musik, Thüringer Bachwochen w Weimarze, unMittelBarock w Magdeburgu oraz na Festiwalu Bachowskim w Świdnicy.
Od wczesnych lat szkolnych brała udział w kursach mistrzowskich w klasach m.in. Lilianny Stawarz, Nicolasa Parle’a, Aline Zylberajch, Christopha Rousseta, Blandine Rannou, Anne-Marie Dragosits. Ponadto aktywnie interesowała się tańcem dawnym i kulturą dworską – wielokrotnie brała udział w festiwalu tańca historycznego Cracovia Danza w Krakowie pod kierunkiem Romany Agnel oraz Aestas Musica w Varaždinie (Chorwacja) pod kierunkiem Mary Collins. W ramach wymienionych imprez doskonaliła taniec barokowy, a także różne style tańca renesansowego.
Od 2015 roku regularnie współpracuje z kursami muzyki dawnej, na których realizuje akompaniament i basso continuo: Forum Muzyki Dawnej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej, Innsbruck Barock.