Agata Meissner – klawesynistka i kameralistka. Od 2020 pracuje na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu jako klawesynistka. Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu w klasie klawesynu prof. Floriana Birsaka (2016) oraz praktyki wykonawczej muzyki dawnej w klasie prof. Reinharda Goebla (2020). Swoje umiejętności muzyczne doskonaliła także pod kierunkiem m.in. Vittorio Ghielmiego i Marcello Gattiego. Od 2020 roku pracuje nad swoim doktoratem pod kierunkiem prof. Thomasa Hochradner.
W 2019 roku zdobyła nagrodę na pierwszym Mozarteum Research Wettbewerb za projekt dotyczący zastosowania instrumentów z dzielonymi klawiszami w muzyce kameralnej XVII wieku. Stypendystka Stypendium Prezesa Rady Ministrów RP za osiągnięcia w nauce oraz wszechstronne zainteresowania kulturalne, laureatka i finalistka konkursów klawesynowych: Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Szkół Muzycznych klas Klawesynu we Wrocławiu, Concorso Internationale „Principe Franceso Maria Ruspoli” w Vignanello (Włochy).
Naukę gry na klawesynie rozpoczęła już w szkole średniej i po ukończeniu edukacji w Zespole Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Warszawie w klasie klawesynu dr Anny Urszuli Kucharskiej podjęła zakończone dyplomem licencjackim studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie prof. Leszka Kędrackiego. Równolegle rozwijała zainteresowania teoretyczne i humanistyczne, studiując w kolegium MISH Uniwersytetu Warszawskiego, które ukończyła ze specjalizacją muzykologia.
Koncertowała w Austrii, Chorwacji, Niemczech, Polsce, Wielkiej Brytanii i Włoszech w repertuarze solowym i kameralnym. Występowała m.in. na festiwalach Mozartwoche w Salzburgu, Dramma per musica w Warszawie, Innsbrucker Festwoche der Alten Musik, Thüringer Bachwochen w Weimarze, unMittelBarock w Magdeburgu oraz na Festiwalu Bachowskim w Świdnicy. Występowała m.in. z Mozarteum Orchester pod batutą Roberto Gonzaleza-Monjasa (2024, 2025, Transmisja ORF), Jonathan Bloxham, Bernard Labadie oraz „MusicaVitae“ z Banjaminem Schmidtem.
Brała udział w wykonaniach wielkich utworów wokalno-instrumentalnych epoki baroku, w tym Pasji Mateuszowej i Pasji Janowej Johanna Sebastiana Bacha, dzieł oratoryjnych, m.in. Oratorium Bożonarodzeniowego Johanna Sebastiana Bacha oraz oratorium I Pellegrini al Sepcolcro di nostro Signore Johanna Adolfa Hasse oraz dzieł operowych, takich jak L’Incoronazione di Poppea Claudio Monteverdiego, La Corona Christopha Willibalda Glucka, Dydona i Eneasz Henry’ego Purcella, pracując pod batutą Gernota Sahlera, Josepha Wallniga, Alfredo Bernardiniego, Vittoria Ghielmiego, Agaty Sapiechy. Wykonywała także m.in. Koncert na klawesyn op. 40 Henryka Mikołaja Góreckiego.